Düşük Donanım İçin PUBG Lite Yayında! - Game Sultan
Düşük Donanım İçin PUBG Lite Yayında! - Game Sultan
25.1.2019

PUBG Lite Nedir?


PUBG Corp., PlayerUnknown's Battlegrounds Lite'ın beta sürecini bugün itibarı ile resmen başlattı. Sistem dostu, oynaması ücretsiz sürüm oyunun PC versiyonunu temel alıyor. Görsel olaraksa PUBG Mobile'dan biraz daha güzel görünüyor diyebiliriz. PUBG Lite'ta, Erangel ve Miramar'ı barındıran oyunda 100 kişilik maçlar yapabiliyorsunuz.


PUBG oyuncularının en büyük dertlerinden biri yavaş bilgisayarda oyunu gerektiği gibi oynayamamaları. Ancak bugün yayınlanan PUBG Lite, işte tam bu noktada oyuncuların imdadına yetişiyor ve yavaş bilgisayarlarda yüksek performans sunan bir oyun vadediyor.

Şimdilik sadece Tayland’da ve TPP modunda solo/duo/squad olarak oynanabiliyor. Ücretsiz olarak sunulan PUBG Lite, şimdilik test sürecinde olduğundan kısıtlı sayıda kullanıcının erişimine açılmış durumda. Ancak oyunda herhangi bir sorun olmadığı anlaşıldığında oyun herkese açık bir şekilde yayınlanacak.

Intel Core i3 işlemcili ve Intel HD grafik işlemcisine sahip bir bilgisayarda bile oldukça yüksek performans sunan PUBG Lite için 8 GB RAM ve 4 GB depolama alanı yeterli oluyor. Minimum ve maksimum sistem gereksinimlerine gelecek olursak:

• Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: Intel Core i3 2.4 GHz
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
RAM: 4 GB
Depolama Alanı: 4 GB

• Maksimum Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: Intel Core i5 2.8 GHz
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870 or NVIDIA Geforce GTX 660
RAM: 8 GB
Depolama Alanı: 4 GB

Zayıf Donanımlı Telefonlar için de PUBG Lite!


Ayrıca mobil alandaki en popüler yapımlardan biri olan PUBG, düşük bütçeli ve zayıf donanımlı telefonları da gözüne kestiriyor. Bildiğiniz gibi PUBG Mobile, mobil sürüm olsa dahi haritanın boyutları, grafikleri ve efektleri ile PC’deki oyun keyfini akıllı telefonlara taşıyordu. Bu durum, PUBG Mobile oynamak isteyen kişilerin nispeten ‘güçlü’ akıllı telefonlara ihtiyaç duymasına neden oluyordu. PUBG Lite ise PUBG Mobile’a göre çok daha düşük sistem gereksinimleri ile neredeyse aynı deneyimi sunmayı vadediyor. 

PUBG Lite, PUBG Mobile kadar yüksek grafik kalitesine sahip değil. Ayrıca sesleri de HD kalitesinde duymuyorsunuz. Bunlar haricinde oyunun temel içerikleri neredeyse birebir aynı. Ana oyunu çalıştıramayacak bir cihaza sahip olan, ama PUBG oynamak isteyenler için PUBG Lite sürüm, Filipin’lerde test aşamasına girmiş durumda.

PUBG Mobile Lite farklılıkları:

• PUBG Lite orijinal oyunun benzeri ama daha bütçe dostu cihazlarda çalışması için yapıldı.
• Düşük bütçeli cihazlarda akıcı çalışması için tasarlandı.
• Harita boyutları orijinal oyunda 8X8 kilometreyken PUBG Mobile Lite’da 2X2 kilometre.
• Oyuncu sayısı 40 ile sınırlandırıldı.
• 1 GB RAM bellek ile çalışabiliyor, 250 MB yer kaplıyor.

PUBG Mobil serüvenine Razer desteği! Game Sultan ve Razer güvencesiyle PUBG Mobil UC Satın Al!

Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT