Battle Royale Nedir, En İyi Battle Royale Oyunları - Game Sultan
Battle Royale Nedir, En İyi Battle Royale Oyunları - Game Sultan
24.1.2019
Son yılların en çok konuşulan oyun türü olan Battle Royale video oyun sektöründe yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Battle Royale oyunları piyasada ilk olarak karşımıza H1Z1 ile çıktı. Ardında pek çok farklı oyun ile birden oyun dünyasında dengeleri değiştiren Battle Royale oyunlarında mantık bir harita içerisinde belirli sayıda oyuncu hayatta kalmak için savaşıyor. En az iki kişiden biri oyun dışı kalana kadar süren mücadelede son hayatta kalan kişi oyunu kazanıyor. 

Oyunlar birbirinden farklı haritalar ve dış müdahaleler ile mücadeleleri daha heyecanlı ve oynanabilirliği yüksek hale getiriyorlar. Oyunun ana fikrinin 2000 yılında yayınlanan Battle Royale filmi ve efsane film serisi olan 2012’de vizyona giren Açlık Oyunları’ndan esinlenildiği düşünülüyor. Battle Royale modunda birçok oyun bulunuyor. H1Z1 ile başlayan furyada oyun dünyasını alt üst eden rekorlar kıran oyunlarda bulunuyor. Battle Royale türünde en iyi 5 oyuna bakacak olursak;

H1Z1


 
Dünya genelinde yayılan virüse karşı takım halinde hayatta kalmayı amaçlayan oyun Battle Royale türünün en önemli yapı taşları arasında yer alıyor. Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen oyun 2016 yılında H1Z1: Kill & amp ve H1Z1: Just Survive olarak ikiye ayrıldı.


Fortnite: Battle Royale

 

Battle Royale türünün en önemli oyunlarından olan Fortnite birçok rekor ile oyun dünyasında adından oldukça fazla söz ettirdi. 25 Temmuz 2017 tarihinde oyun severlere merhaba diyen oyun bugün en çok oynanan Battle Royale türü oyunlar arasında Fortnite, zirvede yer alıyor. Ücretsiz olarak oyun severlere sunulan oyunda amaç harita içerisinde son hayatta kalan kişi olmak.


PlayerUnknown’s BattleGrounds

 

Battle Royale türünün en güçlü bir diğer adayı da şüphesiz PlayerUnknown’s BattleGrounds ya da diğer bir deyiş ile PUBG. Fortnite ile ayrılan yönü daha gerçekçi grafiklere ve sade bir oynanışa sahip olması. Yine bir harita üzerinde hayatta kalma mücadelesi veren oyuncular, Fortnite’a nazaran sadece silahlar ile birbirlerini öldürmeyi hedefliyor. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler olan mobil versiyonu PUBG Mobile ile dikkatleri üzerinden eksik etmiyor. 


Rules of Survival


 
Battle Royale türünün mobil platformda en meşhur oyunlarından biri şüphesiz Rules of Survival. Rakiplerine nazaran daha erken giriş yaptığı mobil platformda büyük rekorlar kıran Rules of Survival tipik bir Battle Royale oyunu. Bir haritada indiğiniz yerden cephane ve mühimmat toplayarak hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Sona kalan isim olmanız durumunda galibiyet sizin oluyor. 


Battlerite Royale

 

Battle Royale türünde tanıtacağımız son oyun Battlerite Royaşe. Diğer tüm battle royale oyunlarına nazaran büyük farklılıklar içeren oyun 15 şampiyona sahip seçeceğiniz şampiyon ile size verilen görevleri yerine getirip hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oynanış ve dinamikleri açısından tam bir MOBA görüntüsünde olan oyun farklı bir heyecanı size sunuyor.

Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT