LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde Yaprak Dökümü Bitmiyor! - Game Sultan
LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde Yaprak Dökümü Bitmiyor! - Game Sultan
27.11.2018
  Geçtiğimiz günlerde gelecek sezon ligde yer alacak olan 1 takım açıklanmıştı. Ancak League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde takımlardaki yaprak dökümü bitmek bilmiyor. En büyük etken olarak dövizde yaşanan dalgalanmasının gösterildiği ayrılıklarda Riot Games’in takım ödeneklerinde küçülmeye gitmesi de büyük bir neden durumunda. Ligde yer alan takımlardan birçoğu küçülmeye giderken yabancı oyuncu transferlerinin de zora girdiğini açıkladı. 
 
  League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde yer alan ve spor alanında önemli kulüplerimizden olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi kulüplerde bu krizden etkilenmiş durumda. Ayrıca Türkiye League of Legends liglerindeki değişen format ile birlikte açıklanan 10 takım 3 yıl boyunca ligdeki yerlerini koruyacak. Yükselme Ligi ise değişime uğrayarak Akademi Ligi olarak adlandırılacak. 

  Riot Games’in ödenekleri düşürmesi, döviz kurlarındaki büyük dalgalanmalar Şampiyonluk Ligi’ndeki takımların küçülmeye gitmesine neden olurken birçok yıldız ismini de kaybetmeleri söz konusu. Bazı oyuncuları ile yollarını ayıran takımlar elde kalan yıldız oyuncularını tutmak için formül arıyor. Fenerbahçe’de Frozen, Move, Padden takımdan ayrılmıştı. Bunun yanı sıra ligde yer alan takımlardaki tüm Koreli oyuncular ayrıldı demek yanlış olmaz. 
Takımların bu krize nasıl çözüm bulacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak Dünya Şampiyonası’nda yer alabilmek ve Uluslararası mücadelelerde başarı için yıldız oyuncuları takımda tutmak şart gibi gözüküyor.

  Öte yandan Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımların Akademi takımlarının yer alacağı Akademi Ligi hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımların her birinin akademi takımı olacağı açıklanmıştı. Ancak konu hakkında halen net bir açıklama yapılmadı ve belirsizlik devam ediyor.

  Ayrıca bu hafta, Türkiye’nin en iyi üst koridor oyuncuları arasında gösterilen “Broken Blade” Çelik resmen Team SoloMid (TSM) ekibine katıldı.  Hauntzer ve Bjergsen gibi arenanın en iyileriyle aynı evi paylaşacak milli gururumuz Broken Blade’e iyi şanslar, başarılar diliyoruz! 

  Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT