League of Legends 2018 En İyi Üst Koridor Oyuncuları – Game Sultan
League of Legends 2018 En İyi Üst Koridor Oyuncuları – Game Sultan
23.11.2018
  League of Legends 2018 arenasının “en” oyuncularını incelediğimiz serimize en iyi üst koridor oyuncularıyla devam ediyoruz. Haydi en iyi üst koridorun kabadayılarına birlikte bakalım. Detaylar haberimizde!

  2018 League of Legends En İyi Üst Koridor Oyuncuları #5 Letme

Takım: Royal Never Give Up

  League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası’ndaki oyuncu sayısı sınırlandırmaları, RNG takımını Letme veya ayrık ittirme, taşıma odaklı oyun tarzıyla orta/üst koridor oyuncusu Liu "Zz1tai" Zhi-Hao arasında seçim yapmaya zorlaması bir hayli can sıkıcı olmuştu. Her iki oyuncu da haritadaki kafa başına düşen sorumluluk ve baskıyı bölmek konusu düşünülürken, Jian "Uzi" Zi-Hao komutasındaki takımın bir seçim yapması gerekiyordu.

  Çinli oyunculara göre Letme, yeterince iyi  bir oyuncu değil ancak oyun tarzı onu rakiplerinin seviyesine taşıyor. Açıkçası Letme’nin oyunlarının altında yatan sır, koridordaki öngörülemeyen oyunları olmuştur. Letme’nin hareketleri kolay kolay cezalandırılabilir değildir ve erken oyunda ona karşı agresif oyunlarla risk alırsanız sizi rezil rüsva eder. Letme, özellikle RNG'ningüçlü 5’e 5 takım savaşlarını tank şampiyonlarla koordine etmekle birlikte güçlü, istikrarlı bir şampiyon havuzuna sahip olmasıyla tanınıyor. League of Legends dünyasında göz kamaştırıcı taşıma performanslarıyla tanınmıyor olabilir, ancak RNG'yi bu kadar tehlikeli bir ekip yapan istikrarlı ve önemli parçalardan birisi olduğu kesin!#4 Ssumday

Takım: 100 Thieves

  Ssumday dünyaya kim olduğunu hatırlatmak için burada! Eski KY Rolster oyuncusu 2017'de geldiği Kuzey Amerika'ya kısa sürede çok iyi uyum sağladı ve Çin'de Invictus oyunlarından sorumlu olan eski takım arkadaşı Song "Rookie" Eui-jin gibi, yeni ülkesinin dilini öğrenmekte de pek sıkıntı çekmedi. Ssumday Kuzey Amerika’ya sıfır İngilizce bilgisiyle gelmiş, ancak artık 22 yaşında ve bir çevirmen yardımına gerek duymadan İngilizce görüşmeler yapabiliyor. Bir NA LCS takımında Ssumday'ı göz ardı etmek kolay, ancak aldanmayın: Ssumday hala dünyanın en iyi üst koridor oyuncularından biri ve 100 Thieves takımı süperstar oyuncusunu arkasına alıp League of Legends dokuzuncu sezonda, Güney Kore'de biraz gürültüye sebep olabilir.#3 TheShy

Takım: Invictus Gaming

  Invictus Gaming'in en en hareketli koridorunda, en heyecanlı oyunları ortaya koyan oyuncu tartışmasız TheShy. Kiin gibi, TheShy’da çoğunlukla hareket kabiliyeti yüksek şampiyonları tercih ediyor, tanklarla da harika işler ortaya koyabiliyor. Lee "Duke" Ho-seong bu yaz Theshy'den daha fazla oyun zamanı aldı, ancak Theshy'nin agresif koridor safhaları ve savaşları Invictus'un erken oyun odaklı kimliğinin anahtarı olduğu ortada. TheShy uluslararası tecrübeye sahip değil, ancak League of Legends Pro League’in en iyilerine karşı gösterdiği performans, arenanın en iyi üst koridor oyuncularından biri olduğunu ortaya koydu. Invictus'lu TheShy'ın başarısını koridor karşılaşmaları ve harita kontrolü odaklı devam ettiğini varsayarsak, Güney Kore'deki yıldızlarından biri olarak yükseleceğine dair inancımız tam!#2 Kiin

Takım: Afreeca Freecs

  Kiin ilk kez Camille, Jax ve Renekton ile 2017 League Champions Korea Summer Split'teki Ever8 Winners performanslarıyla dikkatleri üzerine çekti. 2017 KeSPA Cup’ta bu takımın son performansının ardından Kiin, Afreeca Freecs tarafından alındı ve Jang "MaRin" Gyeong-hwan'ın eksikliği doldurmakla görevlendirildi.

  Çoğunluk Kiin’den pek de fazla bir şey ummuyordu, ancak beklentileri aşarak Güney Kore’nin en iyi üst koridor oyuncuları arasına gireceği serüvenine başladı. Kiin, Afreeca ekibindeki görevinde başarılı olarak çok yönlü bir üst koridor oyuncusu olarak kendini kanıtladı. Kiin’in mükemmel takım dövüşü odakları, Gnar veya Ornn gibi seçimleri Afreeca ekibinin performansının önemli bir parçası ve Afreeca'nın son dakika takaslarına da uyum sağlayarak oldukça esnek bir oyun ortaya koyuyor. #1 Smeb

Takım: KT Rolster

  Smeb kariyerinin başlarında Güney Kore’nin kötü değil, EN KÖTÜ profesyonel oyuncuları arasında gösteriliyordu. İlk oyunları seyircileri güldürüyordu bile. Ancak kendini KOO Tiger takımında gösterince işler biraz değişti. Sahnelere adım atan için en zayıf oyunculardan biri olarak görüldükten sadece iki yıl sonra, memleketinin en iyi üst koridor oyuncusu oldu ve ardından Güney Kore'nin en yeni performansının en güçlü koluna dönüştü. 

  En diplerden dünyanın en iyilerine ulaştığı zaman boyunca, kendisini League of Legends oyunun en iyisi olduğunu kanıtlamak için tek bir gayesi var; Summoners Cup’ı kaldırmak! 2016’da tüm şartların Smeb için bir araya geldiği gözden kaçmadı. ROX Tigers, League of Legends profesyonel arenasının 2016’daki gelmiş geçmiş en büyük turnuvasında herkesin favorisi, şampiyonanın akıllardaki tek galibiydi. Ancak SK Telecom T1’in beklenmedik performansı Smeb’in sezondaki yükselişine bir son verdi. 

  Kariyerine 2017 ve 2018 sezonlarında da devam etti. Şimdi Güney Kore’nin en iyi takımı KT Rolster’ın kaptanı ve artık onu tatmin edecek tek şeyin şampiyonluk olacağı gibi görünüyor. 

  Bazı oyuncular koridor takasları için varını yoğunu ortaya koyar ama Smeb onlardan biri değil. Üst koridor takaslarının ustası. Eğer Çin, Summoner’s Cup’ı gerçekten kaldırmak istiyorsa, karşısında Smeb’i bulacak!


    Bir sonraki koridor “en”leri incelememizde görüşmek üzere. Vadide iyi şanslar, yeni sezonda başarılar sihirdarlar!
  
    Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!

  


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT