League of Legends 2018 En Destek Oyuncuları – Game Sultan
League of Legends 2018 En Destek Oyuncuları – Game Sultan
15.11.2018
  League of Legends 2018 sezonu “en”leri serimizde tekrar hoşgeldiniz! Serimizin bu haftaki yazısında League of Legends 2018’in en iyi 5 destek rolü oyuncularından bahsediyor olacağız. Haydi, gelin birlikte bakalım!

  2018 League of Legends En İyi Destek Oyuncuları 

#5 Meiko

Takım: Edward Gaming

  EDG için oldukça zor bir dönemdi. Ekip, EDG'İN bölgesel elemelerden düşmesi olası görünüyordu. Bu sonucu bekleyen birçok League of Legends Arenası seyircisi vardı, takım Dünya Şampiyonası için pekte senkronize görünmüyordu. Tüm şartlara rağmen EDG arenadaki varlığını dürdürmeyi bir All-Star desteğine borçlu: Meiko.
 EDG, yaz dönemi boyunca yama değişikliklerine ayak uydurmakta biraz zorluk çektiği için Meiko'nun kariyerinin en zorlu dönemlerinden biri oldu. Meiko'nun gücü sadece esnek şampiyon havuzuna ya da güçlü liderlik vasfına değil, Chen "Haro" Wen-Lin’in takımın has ormancısı haline gelerek devamını sürdürdüğündendir. Sonuç olarak bu durum ile Meiko'nun kaptanlık vasfı her zamankinden daha ağır basıyor ve EDG'nin Dünya Şampiyonasına kadar yükselmesinin nedenlerinden biridir.

#4 Core JJ

Takım: Generation Gaming

   Fazla değil, birkaç sene önce Jo "CoreJJ" Yong-in, Kuzey Amerika'da takımı Dignitas'ta saldırı gücü taşıyıcısı rolünde oynuyordu. Memleketi Güney Kore'ye dönüş destek rolüne geçtiği 2016'dan beri vazifesindeki en iyi oyunculardan biri olmuştur. İki Dünya Şampiyonası finali ve bir Summoner's Cup’tan daha sonra CoreJJ dünyadaki en iyi destek oyuncularından biri olarak görülüyor. 2018 League of Legends Arenasında Gen.G’den daha korkutucu bir bot pre olduğunu sanmıyoruz…

#3 Ming

Takım: Royal Never Give Up

  League of Legends sahnesinde Uzi ile aynı takımdaysanız dikkat çekmeniz ve fark edilmeniz biraz zor olabilir. Uzi'nin koridor ortağı olduğunuzda ise bu zorluk katlanarak artar, dünyadaki en iyi alt koridor kompozisyonlarından biri ve muhtemelen ekibinizin stratejisinin odak noktası ile yan yana oynarsınız. Mata’nın bile Uzi ile takımda görünür sinerji sorunları vardı. Belli olmayan iki profesyonel oyuncu tarzlarıyla koridorda bile yan yana görünmeleri oldukça güç oluyordu…
  Yine de Ming bu mücadeleye baş koydu ve daha sonra 2017'de takımdaki macerasına başladı. Genç yeteneğin desteği Uzi'nin tarzına ayak uydurmakla kalmıyor, aynı zamanda koridorda ve dışında güçlü iradeli bir alt koridor oyunu ortaya koyuyor. Ming, RNG takımının 2v2'yi bu kadar zorlu kıldığı element ve adeta Uzi’nin kariyerindeki en iyi hikayelerinin editörü. Ming’in destek şampiyonları ve stilleri oldukça çeşitli. Açıkçası Uzi, hala RNG şovunun yıldızı ama Ming şovun devam etmesini sağlayan suflör.

#2 Mata

Takım: KT Rolster

  Güney Kore'de bahsi nasıl büyük kazanacağını bilen bir oyuncu varsa o da KT Rolster'dan Cho "Mata" Se-hyeong'dur. İlk yerli sezonunda Royal Road'u yürüdü ve MVP Ozone ile zaferi paylaştı. Ve sonraki yıl, Mata o zamana dek Güney Kore'de düzenlenen ilk dünya şampiyonasına gitti ve Ozon’un akıl hocalığıyla orada da zaferi elde etti. Mata zaten destek rolünün dört çekeri olarak düşünülebilir, ancak KT Rolster gibi bir şampiyonluğa aç kulübünde şampiyonluklara adını büyük harflerle yazdırabilir.

#1 SwordArt

Takım: Flash Wolves

  SwordArt, Worlds 2018’de rolünde ilk beş sırada yer alan League Master serisinin tek oyuncusu ve şimdiye kadar 1 numaralı sırada yer alan tek LMS oyuncusu. League of Legends açısından zayıf bir bölgeden gelse de, SwordArt, oyun tarzı ve harita kontrolü mekaniklerinin kullanımı ile uluslararası alanda göz kamaştırdı. Cho "Mata" Se-hyeong, Shi "Ming" Sen-Ming ve SwordArt 1 numara olma konusunda birbirleriyle yarışır, ama bu yıl SwordArt büyük fark yarattı ve ekibi için ağırlığın büyük kısmını sırtladı.

  SwordArt NL’de saldırı gücü taşıyıcısı olarak yıllarını geçirdi, ama son zamanlarda koridor safhasındaki ustalığı ve geniş şampiyon havuzuyla yeni partneri Liu "Betty" Yu-Hung’un gönlünü kısa sürede kazandı. Swordart'ın sınırlı havuzu olduğunu ve ekibi onunla bayağı işlerinin olduğunu düşünüyordu. Günümüzde bot şeridinde çalışmak için daha fazla şey var ve Hung "Karsa" Hau-Hsuan ile Kim "Moojin" Moojin ile çalışmaya ve takım sinerjisi için neredeyse hiçbir şey kaybetmeden mükemmel bir şekilde geçti. Günümüzde, yani mevcut sezonda alt koridorda üzerinde çalışılacak, idmanlarla ustalaşılacak daha fazla şey var ve Hung "Karsa" Hau-Hsuan ile Kim "Moojin" Moojin ile bu çalışmalar takım sinerjisi için neredeyse hiçbir şey kaybetmeden mükemmel bir şekilde geçti.

  SwordArt asla egoist bir oyuncu değildir, en büyük oyunlarında bile göze girmeye çalışmaz, ancak Flash Wolves üzerindeki verimli etkisi daima açık olmuştur. Bu yaz ilk MVP ödülünü kazandı ve Tayvan'ın en iyi destek oyuncusu olarak adını yazdırdı. Şimdiye kadar, dünyadaki profesyonel destek oyuncularını birbiriyle kıyaslamak her zaman zor olmuştur, ancak SwordArt’ın takımına gösterdiği özveri ve emek Mata ve Ming’i birer sıra gölgede bırakmaya yetti de arttı bile. 


  Bir sonraki koridor “en”leri incelememizde görüşmek üzere. Vadide iyi şanslar sihirdarlar!

  
  Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

  


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT