PUBG Global Şampiyona Programı Açıklandı! - Game Sultan
PUBG Global Şampiyona Programı Açıklandı! - Game Sultan
13.11.2018
  PlayerUnknown’s Battlegrounds 2019’da başlayacak olan ilk rekabetçi sezonunun açıklaması PUBG Corporation tarafından yapıldı. Profesyonel ve rekabetçi anlamında bir ilk olacak Global Şampiyona ile dünyanın en iyi PUBG oyuncuları kıyasıya mücadele içerisine girecek. 

 
  PUBG Corporation tarafından düzenlenecek olan Global Şampiyonaya 9 bölgeden katılacak olan oyuncular dünyanın en iyi takımı olmak için mücadele verecekler ve Şampiyona sonunda zafere ulaşanlardan en iyi PUBG takımı oluşturulacak. Ocak 2019 tarihinde başlayacak olan sezon 3 ayrı aşamadan oluşacak. Her bölge için aynı zaman diliminde gerçekleştirilecek olan 1. Ve 2. Aşamalar sonucunda zirveye yerleşen takımlar 3. Aşama öncesi All-Star etkinliği ve 3. Parti etkinliğinde sahne alacaklar. 

 
  3. aşama sonucunda en iyi performansı gerçekleştiren takımlar Global Şampiyona için bir araya gelip hayatta kalmayı başaranlar 2 Milyon Dolar ödül havuzuna sahip olacaklar. Aynı zamanda bunun yanı sıra dünyanın en iyi PUBG oyuncusu ünvanına da sahip oalcaklar. PUBG Corporation tarafından açıklanan bu turnuvada takımların seçileceği bölgelerde belirlendi. PUBG Corporation kararına göre PUBG Global Şampiyonaya seçilecek olan takımların bölgeleri şu şekilde;

Kuzey Amerika
Kore
Çin
Avrupa / Orta Doğu / Afrika
Japonya
Taipei Şehri / Hong Kong / Makao
Güneydoğu Asya
Latin Amerika
Okyanusya

  Yukarıda yer alan 9 bölgeden toplamda PUBG Global Şampiyonasına 16 takım dahil edilecek ve FPP oyun modunda Miramar ile Erangel haritalarında mücadeleler gerçekleştirilecek. 

  PUBG Global Şampiyonanın yanı sıra oyun severler için sevindirici bir diğer haber oyunun PlayStation 4’e geleceği oldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Amazon üzerinden yapılan listelemede oyunun 8 Aralık tarihinde PlayStation 4 konsolu üzerinden satışa çıkacağı iddia ediliyor. Uzun sürelerdir söylentilerin devam ettiği düşünülürse oyunun PlayStation 4’e geleceğini beklemek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra PC’de steam pubg en çok satan oyunlara arasında yer almaya devam ediyor. Her geçen gün rekorlarına bir yenisini ekleyen oyunun bu turnuva ile çok daha fazla gelir elde edeceğini ve daha fazla oyuncu – izleyici kitlesine ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

 Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT