League of Legends 2018 En İyi Orta Koridor Oyuncuları – Game Sultan
League of Legends 2018 En İyi Orta Koridor Oyuncuları – Game Sultan
8.11.2018
  League of Legends arenası, dünyanın dört bir yanından en iyi oyuncuların beceri ve yeteneklerin sergilediği ve tüm dünyada milyonların takip ettiği arenadır. Dünyanın en iyi takımları, sene ligin en prestijli şampiyon ünvanını elde etmek için vadide ter döküyorlar. En iyi oyuncuların kendilerini sergilemeye geldiği, oyunlarını dünyaya tanıttıkları yer burası. 

  League of Legends 2018’in “en” oyuncularını inceleyeceğimiz serimize orta koridor oyuncularıyla başlıyoruz. Gelin, vadinin emektarlarından hevesli çaylaklarına kadar değerlendirdiğimiz listenin ilk 5 oyuncusuna birlikte bakalım.

2018 League of Legends En İyi Orta Koridor Oyuncuları 

#5 Maple 

Takım: Flash Wolves

  Maple, Flash Wolves takımın birkaç sezondur kilit oyuncusu olma pozisyonunu koruyor. Maple olmadan, Flash Wolves bugün oldukları yerde olmazdı, büyük ihtimal… Muhtemelen League of Legends Master serisinden çıkamaz, belki de hala aynı pozisyonda sayıyor olabilirdi Flash Wolves. 

  Maple’ın LMS'deki istatistiklerine göz atıldığında 10/10’luk kusursuz bir orta koridor olduğunu düşünebiliriz. Favori kahramanları Galio ve Zoe ile oynadığın on iki oyunun hepsini kazandı. Diğer bir favori şampiyonu olan Ryze ile ise altı oyundan sadece birini kaybetti. Dönemin metası ve Maple’ın 6.0’dan yüksek KDA’sı karşılaştırıldığında bir orta koridor oyuncusu için alışılmadık derecede iyi bir performans sergilediği söylenebilir.

  Peki Maple’ı orta koridorda böylesine zor bir rakip yapan ne? Basitçe söylemek gerekirse oldukça agresif bir oyun tarzı var. Şampiyon havuzu diğer en iyi oyuncular kadar geniş ve çeşitli olmamasına rağmen favori şampiyonlarına olan hakimiyeti oldukça benzersiz. Kontrolündeki şampiyonları nerede, ne zaman ve nasıl kullanacağını çok iyi biliyor.

#4 Caps

Takım: Fnatic

  “Küçük Faker" olarak da nam salmış Caps, Dünya Şampiyonalarının “en”leri arasında adı eksik olmayacak bir orta koridor oyuncusu. Caps ne Koreli ne de Çinli, ancak benzersiz derecedeki yetenekleri onu bu en iyi orta koridor oyuncuları kategorisinde ağırlıyor. 

  Şampiyonlarını asla direktifler veya önerilerle oynamaz. Caps asi, kurallara uymayı sevmeyen bir oyuncu olarak bilinir. Oyunları alışılmışın dışında ve yenilikçidir, rakiplerini eksantrik oyun tarzıyla her seferinde şaşırtmayı biliyor. 

  Caps şu sıralar Kore sunucusunun altını üstüne getirmekle meşgul. Pyke ve Kai'Sa gibi yeni şampiyon tercihleriyle oyuna yeni soluklar ve orta koridora çeşitlilik katıyor. Çok yönlülüğü ve eşi benzeri olmayan oyunları Caps’i Fnatic’in en güçlü kozlarından biri yapıyor.

#3 Kuro

Takım: Afreeca Freecs

  Dünya şampiyonasına kadar ulaşmak Afreeca Freecs için neredeyse hayalden ibaretti. Afreeca Freecs, LCK tarihinde en kötü geçen sezonlarından birinin sonunda turnuvadan elendi. Ama adamın biri gelip duruma müdahale etmesini bildi – Kuro.

  Kuro’nun ligdeki en iyi takımlardan bazılarıyla birlikte oynamışlığı var.  Koo, ROX Tigers ve NaJin Black Sword gibi zirvedeki takımları diğer oyuncularla paylaştı. Kuro girdiği her takımda, takım arkadaşlarına daima yardımcı ve yol gösteren bir rehber rolünde bulundu.

  Kuro inanılmaz derecede sabırlı bir oyuncu, oyununda asla acele yer yoktur. İlk hamleleri daima rakiplerinden beklerken geride kalmayı tercih eder. Tutarlı, güvenli, sakin ve sabırlı oyun tarzı nadiren hata yapmasını sağlarken, orta koridorda karşısındaki rakiplerini sinir küpü haline getiriyor.

#2 Ucal

Takım: KT Rolster

  İlk bakışta Ucal pekte özel bir orta koridor oyuncusu gibi görünmeyebilir. KDA skorları muhteşem olmaktan bayağı uzak ve dakikada minyon katletme oranı ise Kuzey Amerika ve Avrupa oyuncuları tarafından bile kolayca aşılabilir. Ancak Ucal’ın oyuna kattıkları istatistiklerin ötesinde…

  Ucal daima her takımın aradığı bir kaptan olmuştur. Takımının zaferi için kendi istatistiklerini ve şanını feda eder. Bu güçlü otorite, KT Rolster gibi pek çok yetenekle dolu bir takımda başarı için şart ve Ucal tam da bunun için burada.

  Ne yapılması gerektiğini biliyor, üzerinde alıştırmalar yaparak çalışıyor. KT Rolster Ucal'ın ellerinde diyebiliriz. Her takım savaşında, her oyun içi görevde Ucal’ın rehberlik ve komutları geçer. Orta koridorun en ateşli oyuncusu olmayabilir, ancak sahnelerin arkasında ekibiyle olan koordinasyonu, görev bilinciyle gelen liderliği paha biçilemez.

#1 Rookie

Takım: Invictus Gaming

  Eğer League of Legends arenasında “Faker”ın yerini alacak biri varsa o isim tartışmasız Rookie’dir! Herhangi bir profesyonel League of Legends oyuncusu için şart olan ekibine kaptanlığı ve lider olmakla birlikte olağanüstü istatistikleri orta koridor oyuncularına ilham veriyor.  Belki de “Dünyanın En İyi League of Legends Oyuncusu” ünvanını Faker ile paylaşan ve orta koridor stiliyle fark yaratan Rookie 2019 sezonuna yeni tatlar katacak gibi görünüyor.

  Kusursuz teknik beceriyle Rookie asla hata yapmaz. Taktiksel beyninin çok yönlülüğü, orta koridordaki rakiplerinin stratejilerini silip atabiliyor, ne yapacağı belli olmayan bir profesyonel. Maçlar arasında Lulu’dan Akali’ye geçerken bile gözünü kırpmadan rakibinin üstesinden gelecek stratejiler geliştirip uygulamaya koyabiliyor. 

   Rookie karşısında en ufak hata yapan herhangi bir orta koridor oyuncusu bedelini ağır öder. SNG’ye karşı oynanan ikinci ve üçüncü maçlarda takımını tek başına sırtlamıştı. Rookie tartışmasız ligin en etkili oyuncusu, oyunlar üzerindeki etkisi her daim diğer profesyonel oyuncular ile kıyaslanamaz derecede. 

  Özet geçmek gerekirse Rookie dünyanın en iyi League of Legends oyuncusu olma yolunca emin adımlarla ilerliyor. Tüm takımı bir başına taşıyan oyuncu ünvanını en çok hak eden oyuncu Invictus’un orta koridor oyuncusu Rookie! Kariyerinde başarılar yeni efsane!

  Bir sonraki koridor “en”leri incelememizde görüşmek üzere. Vadide iyi şanslar sihirdarlar!
  
  Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!

  


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT