Astralis EU LCS'te - Game Sultan
Astralis EU LCS'te - Game Sultan
8.10.2018
Dünyanın en büyük Counter Strike organizasyonlarından biri ve BLAST Pro Series 2018 şampiyonu Astralis, ESPN’den Jacob Wolf’un raporuna göre, EU LCS modelinin bir parçası olarak Counter Strike sahasında, League of Legends ile aynı arenada mücadelelerine başlamaya hazırlanıyor. 

Lige katılmanın bir koşulu olarak Astralis, Counter Strike için açılacak slot için birkaç yıl içerisinde Riot Games’e 10.5Milyon € ödemek durumunda kalacak. Splyce, Roccat, Giants Gaming, Unicorns Of Love ve H2k'nın gelecek yıl için yapılan EU LCS franchise başvurularının reddedilmesi açıklamalarının ardından Astralis, lige katılacak beş takımdan biri olacak.

ESPN raporuna göre Astralis'in bu atılımı, popüler Danimarkalı yorumcu Martin “Deficio” Lynge tarafından gündeme getirildi. Deficio, EU LCS’in en popüler yorumcularından biri olmasına karşın, tam zamanlı pozisyonunu Riot Games için danışmanlık çalışmalarına başlamak için bırakmıştı. EU LCS yayın ekibinin yarı zamanlı bir parçası olan Deficio, sık sık maç sunma görevleri de üstlenmişti. Ancak Deficio Astralis’in bu girişiminde ve takımda bir pozisyon üstlenirse, EU LCS’teki sunuculuk kariyerine son vermek zorunda kalabilir. 

Eğer Counter Strike ekibinin EU LCS arenasında yer alacağı ile ilgili haberler doğruysa, Deficio’nun EU LCS yayın programındaki eksikliği çoktan yeni ismini buldu. LPL sunucularından Indiana “Froskurinn” Juniper Black yakın zamanda EU LCS ekibine katılacağını duyurmuştu. Bu durumda Froskurinn muhtemelen Deficio’nun yerine geçecek isim olacak. 


Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT