Yeni Battle for Azeroth da Neler Var - Game Sultan
Yeni Battle for Azeroth da Neler Var - Game Sultan
4.7.2018
World of Warcraft: Battle for Azeroth güncelleme paketi ile birlikte War Mode,  World PvP ve Honor sistemlerinde birçok değişiklik bizleri bekliyor. Ayrıca oyuna PvP Talent değişiklikleri, Bountyler ve yeni Dueler’s Guild gibi birçok PvP eklemesi ve güncellemesi de geliyor.

Oyuncuları daha eşit temelde tutabilmek için Battle for Azeroth’ta PvP talentlarının seviyesi kazandıkça açılacak. Legion’da PvP talentları üç sıra şeklinde düzenlenerek güncellendi. Böylelikle oyuncular büyük havuz içerisinden istedikleri üç PvP talentını seçebilecek.

War Mode sisteminde yapılan yenilik ile PvP açık dünya deneyimi ile ziyaret fırsatı yakalıyor. Oyuncuların Realm seçimlerine bakmaksızın yaşamak istedikleri oyun deneyimi türüne kendileri karar verir. Ayrıca War Mode’daki oyuncular seviye kazanırken exp kazanımlarında da ek bonuslar alacaklar. War mode sisteminde işlerin daha da ilginç hale gelmesine neden olan ek özellikler ise şu şekilde:

Bounty Hunter sistemi, War Mode da hiç ölmeden rakibin belirli sayıda oyuncusunu etkisiz hale getirmeni durumunda Assassin statüsü kazanacak ve % 15 bonus kazanacaksınız. Air Droplar ile gözleriniz gökyüzünde kalacak ve bölgede herhangi bir yere düşecek War Supply Crate için bekleyeceksiniz. 

Yeni genişleme paketi ile yapılan bir diğer değişiklik ise Honor Level değişikliği olacak. Legion Honor sistemi, PvP talent kazanımı ve Prestige kazanımı ile ilerleme şeklindedir. Bu değişiklik ile birlikte PvP talentlar düzenli seviye kazanımı ile elde edilecek. Herhangi bir PvP türüne katılma sonucunda Honor ve Honor Level kazanılacak. Honor Level’lerin artması ie unvan, pet, binekler ve çok daha fazlası da ödül olarak kazanılacak. 

PvP'nin ön planda tutulacağı Battle For Azeroth genişleme paketi PvE severleri de es geçmiyor. Yepyeni 8 ırk, World of Warcraft dünyasına katılıyor. Legion ile gönüllerini fethettiğimiz Nightborn Elfleri ve Highmountain Taurenleri Horde tarafına, Void Elfler v Lightforge Draneiler Alliance'a katılma karar almış durumda. Genişleme paketi ile birlikte Dark Iron Dwarves Alliance'a ve Maghar Orclar da Horde tarafında mücadeleye katılan diğer ırklar olacak. Son olarak genişleme paketi sonrasında, Zandalari Trolleri Horde ve Kul Tiran İnsanları Alliance'a katılan yeni ırkları oluşturacak. 

Yeni seviyenin 120'ye çıkacağı Battle For Azeroth için yeni zindanlar ve raidler de unutulmamış. Yepyeni haritalarda birbirinden farklı zindanlardaki hazineleri elde etmeye çalışırken, yeni sistem ile zırhlara yetenek sistemi eklenecek. Böylece elde ettiğiniz zırhların da ayrı yeteneklerini kullanabileceksiniz. Oyun içerisinde PvP'yi açık şekilde oynayan oyuncular, daha fazla tecrübe puanı ve reputation kazanacak. Bu sayede oyundaki server ayrımı olan PvP ve PvE düzeni tamamen ortadan kalkıyor. Artık tüm serverlar aynı olacak ve PvP içeriği karakterde aktive edildiğinde her yerde geçerli olacak. Buna göre de Blizzard PvP ile oynayacak cesur savaşçıları ekstra tecrübeyle daha hızlı seviye almasını sağlamış olacak.

Son olarak Warfronts isminde yepyeni bir raid sistemi geliyor. Legion'daki world questlere ulaşabilmek için 20 kişilik raid ekibinizle PvE yaratıklara karşı savaşacak ve bölgeyi ele geçirmeye çalışacaksınız. Eğer bölge sizin olursa, bu alanda yapılacak world questlere erişiminiz olacak. 

World of Warcraft: Battle of Azeroth yeni genişleme paketi ile çok daha fazlası sizlerle olacak. Ayrıntılar ve oyun için hemen World of Warcraft’a giriş yapın ve genişleme paketini satın alarak 14 Ağustos'taki açılışı bekleyin! Bu arada World of Warcraft dünyası şu ara kendini Battle For Azeroth'a hazırlayan görevleri yapıyor. Genişleme paketini erkenden alarak hem bu görevlere hem de yeni ırklara erişim sağlayabilirsiniz.


Oyunu ciddiye alıyorsan; GameSultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT