Beşiktaş Espor, League of Legends Şubesini Kapatma Kararı Aldı - Game Sultan
Beşiktaş Espor, League of Legends Şubesini Kapatma Kararı Aldı - Game Sultan
5.5.2018
Kulüp tarafından alınan karar doğrultusunda üst üste geçirilen başarısız sezonların ardından Beşiktaş Esports League of Legends şubesinin kapatılması kararını aldığını açıkladı.

Türkiye League of Legends Yükselme Ligi, diğer bir deyiş ile League of Legends 2. Ligini lider olarak tamamlayan ancak Play off mücadelelerinde üst lige çıkma şansını kaybeden ve maçtan mağlubiyet ile ayrılan Beşiktaş Esports bir sezonu daha üst lige çıkamadan tamamlamış oldu. Geçtiğimiz sezonda aynı sıkıntıları yaşayan takım Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan Yaz sezonunda ligde olmama kararı aldıklarını belirtti.

Espor için markalar ile büyük atımlar gerçekleştiren ve örnek çalışmalar ile rol model olan Beşiktaş'ın böyle bir karar alarak ligden ayrılacağını belirtmesi şaşırtıcı bir karar oldu. Kulüp ise alınan bu kararın maddi açıdan değil prestij açısından olduğunu belirtti.

Ayrıca Temmuz ayında başlayacak olan Yükselme Ligi Yaz mevsimi slotunu satmayı düşünen Beşiktaş Esports, bu işlem sonucunda gelecek olan parayı Lenovo ortaklığında 2. Lig'den ismi Game-On olacak bir kulüp kurararak başarısı için harcamayı planladığı belirtiliyor.

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT