DUNYANIN EN IYI 10 LEAGUE OF LEGENDS OYUNCUSU - Game Sultan
DUNYANIN EN IYI 10 LEAGUE OF LEGENDS OYUNCUSU - Game Sultan
15.1.2018

Geçtiğimiz yıl Worlds 2017'de dahil olmak üzere Dünya’nın en iyi 10 League of Legends oyuncusu sıralamasına bakacak olursak birbirinden yetenekli isimler yer alıyor. Tüm sezon boyunca gösterdikleri performanslar ve yapılan LoL oyuncu sorgulama sonuçlarında ilk 10'da yer alan birbirinden usta oyuncular şu şekilde sıralandı:

en iyi 10 lol oyuncusu

Dünya’nın en iyi 10 League of Legends oyuncusu


10. Numara Bjergsen
TSM takımının Orta Koridor oyuncusu olan Soren Bjerg, tüm sezon boyunca takımı adına iyi maçlar çıkardı ve kritik anlarda soğukkanlı davranışları ile kusursuz oyunlar sergileyen Bjergsen LoL En İyi Oyuncu listesinde 10. sırada yer alıyor.

9.Numara Meiko
Edward Gaming takımının Destek oyuncusu olan Ye “Meiko” Tian LPL liginde gösterdiği mücadele ile dikkatleri üzerine çekti ve listemizde 9. sırada yer almayı sonuna kadar hak etti. Sezon boyunca tam bir görev adamı olan Meiko’ya olumsuz bir şey söylemek haksızlık olur.

8.Numara Cuvee
Samsung GALAXY oyuncusu Sungjin “Cuvee” Lee Yaz mevsiminde ortaya koyduğu yenilikçi ve rekabetçi oyunu sayesinde Samsung Galaxy’e Üst Koridor’da adeta can simidi oldu ve LoL En İyi Oyuncu listesinin 8. sırasında yer aldı.

7.Numara Wolf
SK telecom T1 takımının Destek oyuncusu olan Jaewan “Wolf” Lee mükemmel bir Wolrds 2017'yi geride bırakarak LoL oyuncu sıralaması listesinde 7. sırada yer buldu. 

6.Numara BDD
Longzhu Gaming ve LCK liginin yıldız oyuncularından olan Bo Sung Kwak Orta koridor’da tarihin en başarılı oyuncuları arasında yer alıyor. Bu sezon arkadaşlarını başarıya ulaştırma konusunda kusursuz oyunlar çıkaran BDD listenin 6. sırasında yer alıyor.

5.Numara Xiaohu
LPL liginin Royal Never Give Up takımı oyuncu Xiaohu Orta koridorda yaz mevsimi boyunca tabiri caizse şov yaptı. LPL ligi MVP ödülünün de sahibi olan Xiaohu LoL En iyi oyuncu listesinin 5. sırasında yer alıyor.

4.Numara Khan
Listede yer alan nadir üst koridor oyuncularından biri de LCK liginden Longzhu Gaming oyuncusu Dongha “Khan” Kim. Rolü itibariyle oyun taşıma konusunda elverişsiz olan Üst Koridor oyuncuları arasında oldukça yetenekli bir oyuncu olan Khan istisnalar arasında yer alıyor. 

3.Numara Gorilla
Longzhu Gaming’in listede yer alan bir diğer ismi de Beomhyun “Gorilla” Kang oldu. Destek rolündeki oyuncu yüksek seviyedeki maçların neredeyse tamamını kusursuz tamamladı ve takımının vazgeçilmez oyuncuları arasında yer aldı. Ayrıca tüm sezon boyunca elde ettiği rekor istatistikler ile dikkatleri de üstüne çeken Gorilla LoL en iyi oyuncu sıralaması 3. sırada yer aldı.

2.Numara Pray
LCK ligi Longzhu Gaming oyuncusu olan Jongin “Pray” Kim 5 dünya şampiyonasında yer almış olsa da ilk günkü gibi hala kusursuz oyunlarına devam ediyor. Nişancı rolünde bir takım için ihtiyaçtan fazlasını veren Pray En İyi 10 LoL oyuncu listesinin 2. sırasında yer alıyor.

1.Numara Faker
League of Legends’in gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında yer alan Sanghyeok “Faker” Lee SK telecom T1 adına geçtiğimiz sezon kusursuz performans sergiledi. Orta Koridor rolünde mevsim finallerinde ortaya koyduğu performans ile yeteneklerini bir kez daha kanıtlayan Faker LoL en iyi oyuncu listesinin zirvesinde yer aldı.

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT