KATARINA RUN REHBERI - Game Sultan
KATARINA RUN REHBERI - Game Sultan
15.12.2017

League of Legends’ta yaşanan köklü rün ve kabiliyet değişikliklerinden sonra başladığımız rehber serisinde bugün konuğumuz, çok yüksek ani hasar potansiyeline sahip suikastçi Sinsi Bıçak Katarina.
 
KATARINA RUN REHBERI

LoL - Katarina Run Rehberi

HAKİMİYET
Elektrik Ver
Katarina çok yüksek hasar potansiyeline sahip, oldukça mobil olan ancak aynı zamanda oldukça da kırılgan bir LoL şampiyonu. Bu nedenle pozisyon alması ve takım savaşlarına nereden, ne zaman gireceği oldukça önemli. Katarina’nın yüksek ani hasarından faydalanmak için gideceğimiz birincil rün yolumuz ise Hakimiyet. Burada seçeceğimiz anahtar rün Elektrik Ver. Bu rün sayesinde rakiplerimize 3 saniye içerisinde 3 saldırı veya yetenek isabet ettirdiğimiz takdirde oldukça fazla ekstra hasar çıkartabiliyoruz. Katarina özellikle Ölüm Çiçeği yani Ulti yeteneğini öğrendikten sonra Elektrik Ver rününü çok hızlı bir şekilde tetikleyip rakibe ekstra hasar verebiliyor. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bu rünün bekleme süresi pek de kısa değil. O yüzden hasar takasına girmeden veya rakibin işini bitirmeden önce bekleme sürelerinizi kontrol etmeniz gerekli.

Ani Darbe
Hakimiyet yolundan bir başka seçeceğimiz rün ise Ani Darbe. Katarina’nın E(Shunpo) yeteneği ile bu rünü tetikleyip, 5 saniye boyunca büyü nüfuzu kazanıyoruz. Bekleme süresi ise 4 saniye olduğundan, skor aldığımız takdirde pasifimizden aldığımız reset ile beraber takım savaşı boyunca Ani Darbe’den gelen büyü nüfuzundan faydalanabiliyoruz. Burada kilit nokta atılma yeteneğimiz olan E(Shunpo) yeteneğini kullanmak ve rünümüzü tetiklemek.

Gözyuvarı Koleksiyonu
Şampiyon ve totem alt etmelerinde ekstra yetenek gücü kazanacağınız Gözyuvarı Koleksiyonu bir diğer rünümüz. Katarina alan hasarı ve mobilliği ile skor katkısı oldukça yüksek bir League of Legends şampiyonu. Gözyuvarı Koleksiyonu sayesinde ise bu skor katkısıyla beraber topladığımız gözyuvarı ile ekstra yetenek gücü kazanacağız. Eğer oyunun düşük skor ve tempoda geçeceğini düşünüyorsanız Gözyuvarı Koleksiyonu yerine Zombi Totem’i de tercih edebilirsiniz

Usta Avcı
Hakimiyet yolundan son seçeceğimiz rün Usta Avcı. Alacağımız farklı alt etmeler ile eşyalar için Bekleme Süresinde Azalma kazanacağımız bu rün, Zhonya’nın Kum Saati ve Hextech Silahkılıç gibi Katarina için oldukça faydalı eşyaları daha kısa sürede, yeniden kullanabilmemizi sağlıyor.

LoL - Katarina Run Rehberi

İSABET
Zafer
İkinci olarak seçeceğimiz rün yolu ise güçlendirilmiş saldırılar ve sürekli hasarın bulunduğu İsabet. İlk rünümüz olan Zafer ile birlikte alt etmelerde eksik can miktarının %15 kadarını yeniliyorsunuz ve ekstra 25 altın kazanıyorsunuz. Dediğimiz gibi Katarina’nın koridor baskınlarında ve takım savaşlarında skor katkısı oldukça yüksek. Zafer sayesinde azalan can miktarınıza rağmen alacağınız 1 veya 2 skorla canınızı arttırmanız oldukça mümkün. Bu rünün takım savaşlarını veya ufak çatışmaları oldukça etkileyeceği kesin.

Son Darbe
En son olarak kullanacağımız rün ise Son Darbe. Canı %40’tan daha az olan rakiplere %10 fazla hasar vurabileceğiniz bu rün ile takım savaşlarında Katarina’nın pasif yeteneği ile birlikte canı azalan rakipleri hızlıca toplamanız daha da kolay.
Katarina için rün rehberimiz bu şekilde, rün rehber serimizin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere herkese bol beşte beşler!


Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT