Tristana Rehberi, Rün ve Kabiliyetleri - Game Sultan
Tristana Rehberi, Rün ve Kabiliyetleri - Game Sultan
6.12.2017

LoL kabiliyet ve rün sistemine gelen köklü değişikliklerden sonra oyuncuların kafası oldukça karışmış durumda. Biz de kafalarda olan soru işaretlerini azaltmak için bir rehber serisine başlıyoruz. Bugün Tristana kabiliyet ve rün tavsiyeleri vereceğiz.
 
Tristana run rehberi

İSABET
Saldırıya Devam
Tristana bildiğiniz gibi saldırı gücü taşıyıcısı olarak alt koridorda görev alan, son zamanlarda hem turnuvalarda hem de dereceli oyunlarda oldukça popüler olan bir şampiyon. Tristana için ilk rün ağacımız güçlendirilmiş saldırılar ve sürekli hasar kullanacağımız için İsabet. İlk rün seçimimizi Saldırıya Devam olarak yapıyoruz. Bu rünü seçmemizin sebebi Tristana’nın Q (Seri Atış) yeteneği ile çok hızlı bir şekilde 3 normal vuruş yaparak rakibe ek hasar vermemiz. Ayrıca bu 3 normal vuruş yaptığımız rakip, 6 saniye boyunca diğer bütün kaynaklardan yani takım arkadaşlarımız, kuleler ve tarafsız canavarlar tarafından %12 ek hasar alacaktır. Örneğin takım savaşında önünüzde rakip takımın bir tankı duruyorsa doğru odaklandığınız taktirde, takım halinde bu tankı eritmeniz oldukça hızlı olacaktır.

Zafer
Bir diğer rünümüz ise Zafer. Bu rün sayesinde alt etmelerde eksik can miktarınızı %15 yenileyebiliyorsunuz. Takım savaşlarında veya alt koridor baskınlarında alacağınız bir skor ile çatışmanın seyrini bir anda kendi takımınız lehine çevirmeniz mümkün. Skora ek olarak 25 altını da cebinize koyuyorsunuz. Kim bilir belki de bu 25 altınlar sizi rakibin saldırı gücü taşıyıcısından 1 eşya öne geçirebilir. 

Efsane: Kan
Bu rün ile beraber kalıcı can çalma kazanıyoruz. Rakibi alt ettiğimizde yani skor ya da asist aldığımızda %0.8 kalıcı can çalma kazanıyoruz. En fazla 10 yük yapabildiğimiz için %8 değerine ulaşabilmemiz mümkün. Eğer bol çatışmalı ve skorlu bir oyun geçiyorsa bu rün gerçekten çok işimize yarayacak. Oyun başında yeterince yük topladığımız takdirde can çalma eşyalarını erken safhada almak için acele etmemize gerek yok. Hatta Zafer rünü ve bu rün ile birlikte oldukça hayatta kalma becerimiz olacağından belki de hiç can çalma eşyası almayıp yatırımımızı tamamen kritik, saldırı hızı veya defansif bir eşyaya yapabiliriz.

Son Darbe
İsabet ağacından son olarak alacağımız rün ise Son Darbe. Bu rün ile birlikte canı %40 miktarının altındaki şampiyonlara %10 daha fazla hasar verebiliyoruz. Biliyorsunuz ki saldırı gücü taşıyıcılarının görevi, zaman zaman da olmuşları toplamak yani can miktarı az olan şampiyonların işini bitirmek. Tristana’nın W (Roket Atlayışı) yeteneği bu iş için bire bir. Çünkü her katletme veya asist aldığımızda bu yeteneğimizin bekleme süresi sıfırlanıyor. Bu sayede takım savaşlarında seke seke giden bir Tristana görmeniz oldukça mümkün. Umarız bu Tristana, sizin takım arkadaşınız Tristana ya da siz olursunuz :)

Tristana - League of legends
 
HAKİMİYET
Belden Aşağı
İsabet ağacının yanında ise hayatta kalmak için can çalma ve ekstra hasar rünlerinin olduğu hakimiyet gayet uygun. Belden Aşağı rünü bu ağaçtan ilk seçeceğimiz rün. Kitle kontrole maruz kalan rakiplere ekstra gerçek hasar sağlayabileceğiniz rün ile, hem takım savaşlarında kitle kontrole maruz kalan rakiplere fazladan hasar çıkarabilir, hem de koridor safhasında yanınızda olan kitle kontrole sahip bir destek şampiyonu ile rakibe yüksek hasarlar çıkarabilirsiniz. Bu sayede yakın geçen takım savaşlarında ve alt koridor çatışmalarında üstün çıkabilirsiniz. Takımınızda kitle kontrolü bulunmaması halinde ise bu rünün alınması pek mantıklı olmayacaktır. Bu durumda alternatif olarak hasar verdiğimizde iyileşmemizi sağlayan Kan Tadı rününü kullanabilirsiniz.

Gözyuvarı Koleksiyonu
Bu rünümüz ile aldığımız skorlardan ve totem kırmalardan yükler biriktirip ekstra saldırı gücü alacağız. Eğer ekstra hasara ihtiyacım yok derseniz, Açgözlü Avcı rünü de hayatta daha fazla kalabilmek için kullanılabilir.

Tristana kabiliyet ve rün rehberimiz bu şekilde, rün rehber serisinin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere herkese iyi oyunlar. GG!

League of Legends Riot Points satın almak için doğru adres; GameSultan.com!

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT