LOL ŞAMPİYONLUK LİGİ YENİ KURALLARI NELER? - Game Sultan
LOL ŞAMPİYONLUK LİGİ YENİ KURALLARI NELER? - Game Sultan
20.11.2017

Yükselme Liginden sonra Şampiyonluk Ligi yeni kuralları da resmi olarak tamamlandı ve açıklandı. Yeni formata göre birçok yenilik önümüzdeki sezon League of Legends Şampiyonluk Liginde geçerli olacak.
 
Yeni formata göre ilk göze çarpan değişiklik tek maçlık düzene geri dönülmesi oluyor. Ancak tek maçlık sisteme dönülmüş olsa bile takımların yapacakları maç sayıları aynı kalacak. Öte yandan Şampiyonluk Ligi’nin lig aşamasında 7 yerine 9 hafta sürecek. Merak edilen bir diğer konuda takım sayısıydı. LOL Şampiyonluk Liginde 2018 sezonu da 8 takım ile devam edecek önümüzdeki sezon yani 2019 yılı itibariyle lig 10 takım ile oynanacak.

Şampiyonluk Liginin ve Yükselme Liginin önemli aşamalarından olan Ligden düşme ve Yükselme sistemlerinde de değişiklikler var. Yeni düzenlemeler ile Mevsim finaline yükselen takımların 2018 sezonu ile birlikte ligde kalmayı garantileyecekler. Yani ilk 6 ‘da yer alan takımlar mevsim finaline yükselirken aynı zamanda gelecek sezon mevsim ligine kalmayı da garantileyecekler. 7. Bitiren takım Elemelere kalırken, lig sonuncusu takım ise direk Yükselme Ligi’ne düşecek. Şampiyonluk Ligi eleme örnek tablosu ise şu şekilde:

LoL şampiyonluk ligi fikstürü

Şampiyonluk Liginin lig programında da yenilik olup olmadığı merak edilen konular arasında. Lig programındaki en büyük yenilik 7 hafta yerine 9 hafta sürecek bir mevsim ligi olması. 20 Ocak Cumartesi günü başlayacak olan lig 24 Mart haftası tamamlanacak. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi lig Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri oynanacak ve her takım gün içerisinde 1 maç oynayacak. Şampiyonluk Liginin örnek fikstürü ise şu şekilde:

LoL şampiyonluk ligi fikstürü
 

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT