LOL YÜKSELME LİGİ YENİ KURALLARI NELER? - Game Sultan
LOL YÜKSELME LİGİ YENİ KURALLARI NELER? - Game Sultan
10.11.2017

Şampiyonluk liginin bir alt klasmanı olan LoL Yükselme Ligi’nin 2018 sezonu için kurallarında ve lig yapısında önemli değişiklikler yapıldı. LoL Yükselme ligi yeni kuralları Riot Games resmi internet sayfasından yayınlanan makale ile açıklandı.

LoL Yukselme Ligi Yeni Kuralları

Yeni kurallar gereğince Yükselme Ligi karşılaşmaları lig aşamasındayken Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Ligin Şampiyonluk Ligi standartlarına ulaşması için yaş sınırlamalarına da çeşitli düzenlemeler getirildi. Getirilen önemli değişikliklerin ilki, organizasyonlar LoL Şampiyonluk ligi ya da LoL Yükselme liginde tek bir takım bulundurabilecek. Böylece Yükselme Ligi de tam anlamıyla profesyonel bir lige dönüşecek. Bu sezon 8 Şampiyonluk Ligi ve & Yükselme Ligi takımıyla birlikte Türkiye LoL ligleri tamamlanmış olacak. 

Bir diğer kural değişikliği ise her takım kadrosunda bir altyapı oyuncusu bulundurmak zorunda. Bu oyuncu 17 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bu değişiklikle de oyuncu havuzu problemine çözüm sağlaması hedefleniyor.

Yükselme Ligine katılabilmek için gereken koşullarda belli oldu. 2018 LoL Yükselme Ligi Kış sezonuna katılacak 6 takımın üçü geçen sezon katılım hakkını elde etmişti. Diğer 3 takım ise Yükselme Ligi Açık Elemeleri mücadelesi sonucu belli olacak. Kasım ve Aralık aylarında düzenlenecek 4 Açık Elemede en yüksek puanı toplayan 3 takım 2018 Yükselme Ligi Kış Sezonuna katılım hakkı elde edecek. Bu elemelerin ilk 29 Kasım – 1 Aralık tarihinde düzenlenecek. Diğer üç eleme ise 13 – 15 Aralık, 20 – 22 Aralık ve 27 -29 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. İlk Açık Eleme kayıtları ise 15 Aralık tarihinde başlayacak.


Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT