BLIZZCON 2017’DEKİ GELİŞMELER NELERDİ?
BLIZZCON 2017’DEKİ GELİŞMELER NELERDİ?
9.11.2017

Blizzard severlerin her sene heyecanla beklediği bir BlizzCon etkinliğini daha geride bıraktık. Bu yıl 11. kez düzenlenen BlizzCon etkinliği geçtiğimiz hafta 3 ve 4 Kasım tarihlerinde Kaliforniya Anaheim Convention Center’da düzenlenen etkinlik Blizzard CEO’su Mark Morhaime’in açılış konuşması ile başladı. Morhaime konuşmasında Blizzard kitlesinin bu yıl yaklaşık 40 milyon gibi rakamlara ulaştığını ve Blizzard ailesine gelen herkesi sevgiyle kucakladıklarını vurguladı. Morhaime konuşmasının sonunda BlizzCon’un ilk haberini verdi ve Starcraft’ın ücretsiz olduğunu duyurdu.
 
BlizzCon’un ilk haberi olan Starcraft 2’nin ücretsiz olması beklentiyi bir anda zirveye çıkardı. 14 Kasım itibariyle Starcraft 2 Wings of Liberity ücretsiz olacak ve ayrıca yine 14 Kasım da Part and Parcel adlı yeni görevde oyuna ekleniyor. Hali hazırda Wings of Libert paketi sahiplerine ise Heart of the Swarm verilecek. Starcraft cephesinden gelen en heyecan verici haber ise eSpor olarak Starcraft’ın 2018 Güney Kore kış olimpiyatlarında finallerinin gerçekleşecek olmasıydı. Kuşkusuz bu eSpor için oldukça büyük bir adım olacak.

BlizzCon’da bir diğer haber Heroes of the Storm’dan geldi. Heroes of the Storm’a iki yeni karakter tanıtıldı. Dragons of the Nexus (Nexus’un Ejderhaları) olarak tanıtılan bu iki karakterin resmi tanıtım videosuna alttan ulaşabilirsiniz.


Heroes of the Storm cephesinden yenilikler oyuncular tarafından uzun sürelerdir istenen ‘sesli iletişim” desteği geliyor. Ayrıca dereceli oyunlarda oyunun kazanılıp kaybedilmesine değil oyun içerisindeki kişisel performansa göre MMR’lar belirlenecek.

Blizzard’ın en çok oynanan oyunları arasında olan HearthStone cephesinde ise Mamut Yılı’nın son ek paketi ‘Kobolds & Catacombs’ duyurusu ile yenilikler başladı. Ek paket ile birlikte gelecek birçok yeni kart bulunuyor. Ayrıca Dungeon Run modunun duyurusu da yapıldı. Tek kişi olarak oynanan bu mod da karşısına çıkacak karakterleri az sayıda kart destesi ile yenmeye çalışarak büyük ödüle ulaşılmaya çalışılacak. Yenildiğinde sıfırdan başlanacak olan mod önümüzdeki ay yayınlanacak. Ayrıca 6 Kasım’da da Marin the Fox kartları hediye edildi. 


BlizzCon’da bu yıl hem sunum hem de turnuva için ayrı bir bölge ayrılan oyun Overwatch oldu. Yeni harita duyurusu ile başlayan tanıtım yeni kahraman Moira ile devam etti. Destek birimi olan Moira, destek olmasının yanı sıra yüksek hasar verebilme özelliğine de sahip. Ne zaman oyunda yayınlanacağı hakkında açıklama yapılmayan karakterin önümüzdeki günlerde oyuna geleceği düşünülüyor. 


Tanıtılan yeni harita ‘BLIZZARDWORLD’ Blizzard’ın tüm oyun ve nesnelerinden bir parça içeriyor. Blizzard hayranlarını eskilere götürecek olan haritanın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.


BlizzCon’da heyecanla beklenenler listesinin başında kuşkusuz World of WarCraft vardı. Heyecanlı bekleyiş WoW sunumu ile sona erdi. WoW cephesinden ilk haber oyuncuların uzun yıllardır talep ettikleri eski sürümler için özel sunuculardı. Blizzard, BlizzCon 2017’de bu isteklere cevapsız kalamadı ve World of WarCraft Vanilya sunucusunun hazırlanmakta olduğunu açıkladı. The Black Temple ve Wrath of the Lick King hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Wow cephesinden gelen bir diğer önemli gelişmede yeni ek paket oldu. ‘Battle for Azeroth’ adı verilen paketin tanıtımında maksimum seviyenin 120’ye çıkacağı ve daha çok PvP ağırlıklı olacağı gözüküyor. Geçmiş yıllarda yeni ek paket sinematiklerini aylarca bekleterek yayınlayan Blizzard bu yıl görselleri duyuruyla eş zamanlı olarak yayınladı.


Her anı heyecanla dolu ve kusursuz etkinliklerle düzenlenen bir BlizzCon’u daha geride bıraktık. Açılış seremonisinden kapanışa kadar her anında bir haberin olduğu etkinlikte belki de en can alıcı haber WoW cephesinden gelen Vanilya sunucusu haberiydi. Diablo cephesinden bir haber etkinlikte bulunmasa da önümüzdeki yıl oyun için iddialı gelişmelerin gerçekleşeceği tahmin ediliyor.


Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT