LOL DÜNYA ŞAMPİYONU KİM OLDU? - Game Sultan
LOL DÜNYA ŞAMPİYONU KİM OLDU? - Game Sultan
7.11.2017

Geçtiğimiz gün gerçekleşen final ile bir aydan biraz daha uzun süren serüven sona erdi. Dünyanın en iyi stadyumları arasında olan Kuş Yuvası olarak da bilinen Pekin Ulusal Stadyumu’nda gerçekleştirilen League of Legends World Championship galibi Kore Ligi LCK’den Samsung Galaxy (SSG) oldu.
 
Grup müsabakalarındaki kötü performansına karşın çeyrek finalden itibaren bambaşka bir oyun ortaya koyan Samsung Galaxy finalde kendi gibi Kore Ligi LCK’den SK Telecom T1’i dominant bir oyun ile yenerek LoL Dünya Şampiyonu oldu.

Finale gelebilmek için Longzhu Gaming, Team We gibi rakipleri saf dışı bırakan Samsung Galaxy, Misfits Gaming ve Royal Never Give Up’ı saf dışı bırakan SK Telecom T1 binlerce oyun severin önünde Pekin Ulusal Stadyumunda karşı karşıya geldi. Üç oyunda da galip gelen Samsung Galaxy üstün bir oyunla SK Telecom T1’i ünvanından etmiş oldu. 

Final müsabakası açılışında Against the Current ve Jay Chou konserleri yapıldı. Kapanış töreninde ise ünlü DJ Alan Walker sahne aldı.
Bu yıl ilk defa Dünya Şampiyonasında yer alan temsilcimiz 1907 Fenerbahçe eSpor ise turnuvaya grup aşamalarında veda ederken 24 takım içerisinde 15. Sırada tamamladı.


Oyunu Ciddiye Alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT