RNG, DÜNYA ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALDE!
RNG, DÜNYA ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALDE!
25.10.2017

Çin’in ev sahipliğinde düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası yarı finalistleri belli oluyor. Ev sahibi olan Çin temsilcisi RNG, çeyrek final mücadelesinde rakibi Fnatic’i 3 – 1 yenerek yarı finale yükseldi. Ayrıca bu maç Avrupa Kıtası'nın Dünya Şampiyonasında takımının kalmadığı anlamına da geliyor.
 
Nefes kesen bir mücadale olan RNG Fnatic çeyrek finalinde turnuvanın en başarılı nişancıları arasında olan Jian “Uzi” Zi – hao ve Martin “Rekkles” Larsson karşı karşıya geldi. Bu düellonun galibi Jian “Uzi” Zi – Hao oldu.

Seride yarı finalist 4 maç sonucunda belirlendi. Dört müsabakanın 3’ünde ilk kan Fnatic tarafından alındı. Ancak RNG’nin oyun disiplini seride galip gelen takım olmasını sağladı. Gerek takım savaşlarında, gerekse pozisyon alma ve hedefleme de RNG’nin başarılı oyunu yarı final kapılarını sonuna kadar açtı. 

RNG’nin Fnatic’i elemesi Dünya Şampiyonasındaki son Avrupa takımının da turnuvaya veda etmesi anlamına geldi. Dünya Şampiyonasında Yarı finalistler ise şu şekilde;
- Samsung Galaxy
- SK Telecom T1 (SKT)
- Royal Never Give Up (RNG)
ve son yarı finalist ise Team WE – Cloud9 arasındaki mücadele ile belli olacak. Yarı final müsabakaları 28 – 29 Ekim tarihlerinde Türkiye saatiyle 10:30’da gerçekleşecek ve Dünya Şampiyonası 2017’de finalistler belli olacak.

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT