1907 FENERBAHÇE DÜNYA ŞAMPİYONASINDA LİDER OLDU
1907 FENERBAHÇE DÜNYA ŞAMPİYONASINDA LİDER OLDU
27.9.2017

League of Legends Türkiye Şampiyonu unvanı ile katıldığı LoL World Championship ön eleme grubunda yapmış olduğu müsabakalarda tek mağlubiyet olarak grubu lider tamamladı ve dünya şampiyonası ön elemesinde 2. Tura kalmaya hak kazandı.
 
Çin’de gerçekleşen organizasyonda temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un grubun ilk gününde oynanan her iki maçı da kazandı. İkinci günün ilk maçında rakibi Rampage’ı zorlanmadan geçen temsilcimiz ikinci maçta grubun favori takımlarından Hong Kong Attitude karşında ilk ve tek mağlubiyetini aldı. Grupta her iki takımında 3-1’lik skorla grubu tamamlamasının ardından liderlik için Hong Kong Attitude ile bir müsabaka daha yapan temsilcimiz Tiebreak mücadelesinde rakibini mağlup etmeyi başardı ve ön eleme grubunu lider olarak tamamlayıp kurada avantajlı bir yere geldi.

Çekilen kuralar sonucunda 29 Eylül Cuma günü Türkiye saati ile 06.00’da başlayacak olan müsabakada temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un rakibi, B grubunu ikinci sırada tamamlayan Brezilya ekibi Team oNe Esports oldu.

Ön elemelerin son aşaması olan 2.tur müsabakaları 5 maç üzerinden oynanacak ve galibiyeti alan ekibin dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer alarak League of Legends World Championship’te büyük zafer için mücadele edecek.

Temsilcimizin başarılı sonuçlarının devam etmesini ve dünya şampiyonası finallerinde büyük başarılar ile dönmesini umut ediyor ve başarılar diliyoruz.

Oyunu ciddiye alıyorsan, Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT