LEAGUE OF LEGENDS DÜNYA ŞAMPİYONASI FİKSTÜRÜ AÇIKLANDI
LEAGUE OF LEGENDS DÜNYA ŞAMPİYONASI FİKSTÜRÜ AÇIKLANDI
18.9.2017

Geçtiğimiz günlerde dünya şampiyonasında yer alacak olan temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un haberinden sonra geçtiğimiz gün büyük turnuvanın fikstürü açıklandı. Genel olarak turnuvayı mercek altına alırsak temsilcimizin maçları ve organizasyonun işleyişi şu şekilde.
 
Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un geçtiğimiz yıl ülkemizde finalde BAU SuperMassive eSports’u yenmesinin ardından şampiyon olmuş ve dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştı. Ön eleme aşamasından turnuvada yer alacak olan temsilcimiz 23 Eylül – 26 Eylül arasında gerçekleşecek olan ön eleme grup müsabakalarında ilk maçını 25 Eylül Pazartesi günü saat 11.00’de Hong Kong Attitude ile daha sonrasında saat 13.00’da Rampage ile oynayacak. İkinci gün maçlarını ise 26 Eylül Salı günü 10.00 ve 12.00’de oynayacak olan temsilcimiz grubunda ilk iki sırada yer alması durumunda son viraj olan 28 – 29 Eylül maçlarına katılmaya hak kazanacak ve bu maçlar sonucunda grup aşaması gerçekleşecek.

Temsilcimiz dışında tüm dünyadan şampiyonların yer aldığı bu turnuvada Kore, LoL ligi (LCK)’dan grup aşamasına 3 takım gönderiyor. İki grup ve bir ön eleme grubuna takım gönderen ligler ise şu şekilde; 

- Çin (LPL)
- Avrupa (EU LCS)
- Kuzey Amerika (NA LCS)
- Hong Kong (LMS)

Ülkelerinde gerçekleşen turnuvada en iyi takımın ön eleme ile turnuvaya katıldığı ligler ise,

- Brezilya (CBLoL)
- Bağımsız devletler topluluğu (LCL)
- Japonya (LJL)
- Latin Amerika Kuzey ve Güney (LLN) / (CLS)
- Okyanusya (OPL)
- Türkiye (ŞL)

Ön eleme müsabakalarının ardından tüm heyecanı ile start alacak olan organizasyon dünya çapında en iyi takımların mücadelesine ev sahipliği yapacak. Dileriz grup aşaması takımlarından biri de temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor olur.

Oyunu ciddiye alıyorsan, Game Sultan!


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT